Üle 1500 mudilase, lapse ja noore said 2014. aastal NutiLaborites IT-teadmisi

2014. aastal osales NutiLabori IT-huviringides üle 1200 lapse. Kokku tegutses 58 NutiLaborit, mis on ligikaudu sama palju kui eelnenud kahel aastal kokku. Esmakordselt avati lasteaia- ja algklasside lastele mõeldud Jänku-Jussi NutiLaborid, kus tegeletakse robootikaga. Lisaks toimus oktoobris ja novembris üle 30 NutiLabori algtaseme töötoa, milles osales enam kui 300 last ja noort.

Janku-Jussi NutiLabor Viimsi

Jänku-Jussi NutiLabor – Viimsi Lasteaed Väike Päike

Vaata Maailma sihtasutus korraldab juba kolmandat õppeaastat sponsorite toel NutiLabori-nimeliste IT-huviringide tööd. NutiLaborites proovivad lapsed nii programmeerimist, mobiiliäppide valmistamist, robootikat kui ka näiteks 3D modelleerimist või animatsiooni. NutiLaborites osalevad enamasti 10-15-aastased noored – nii poisid kui ka tüdrukud. Jänku-Jussi NutiLaborites kasutavad 4-10-aastased lapsed robootika tundmaõppimiseks spetsiaalset LEGO WeDo robootikakomplekti ning “Jänku-Juss ja robootika” töövihikut.

“Jänku-Juss on paljudele lastele tuttav tegelane ning temaga koos on robotite kokkupanek nagu lapsemäng,” selgitas Jänku-Jussi ringi olemust Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo. “Meie eesmärk on, et kõik infotehnoloogiahuvilised Eestimaa lapsed saaksid võimaluse valdkonna huvitegevustes osaleda. Hetkel ületab nõudlus kindlasti pakkumise ning teeme kõik endast sõltuva, et veel sellel õppeaastal uusi ringe avada,” lisas ta.

NutiLaborid tegutsevad tänu särasilmsetele juhendajatele ja heasoovlikele sponsoritele. NutiLaborite tegevusi toetavad EMT ja Elion, Microsoft, Swedbank, SEB, OpusCapita, Playtech, Sertifitseerimiskeskus, Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liit ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus IKTP programmi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist.