KoodiTund 2017

Kingi Eestile sünnipäevaks IT-teadlikke inimesi!

 

KoodiTunni tegevustes saab kaasa lüüa mitmeti:

  1. Registreeri vabatahtlikuks KoodiTunni juhendajaks/külalisõpetajaks
  2. Registreeri oma  KoodiTundi koolis, lasteaias või ettevõttes
  3. Korralda KoodiTund oma ettevõttes
  4. Kutsu külalisõpetaja oma kooli või ettevõttesse KoodiTundi andma
  5. Võta osa Baltikumi-ülesest Minecrafti eri! ehitusvõistlusest Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu

KoodiTund 2017 materjalid: plakatid, tunnikavad ja tunnistused.

1. Registreeri vabatahtlikuks KoodiTunni juhendajaks/külalisõpetajaks

Vabatahtikud on oodatud juhendama KoodiTunde nii koolides, lasteaedades kui asutustes üle Eesti. Koole ja vabatahtlikuid viib kokku Tagasi Kooli algatus.

Tunnid toimuvad koolinädala jooksul 4.-8. detsembrni 2017 ning nende läbi viimisel saab toetuda spetsiaalsele tunnikavale, mis on kättesaadav nii eesti kui vene keeles. Tunni võib julgelt ka ise kokku panna, kasutades toredaid programmeerimise mänge www.code.org veebilehelt. Juhendamiseks ei pea olema IT-alaseid süvateadmisi. Vabatahtlikelt ootame julget pealehakkamist ja säravaid silmi.

Hakkajad huvilised on KoodiTunni raames oodatud organiseerima ka põnevaid kogupereüritusi ka nädalavahetusel. Kogu näiteks kokku oma lapse klassikaaslased ning lapsevanemad, et ühiselt koodi kirjutamisega tutvust teha ning veeta koos üks meeleolukas päev.

 Registreeri vabatahtlikuks KoodiTunni juhendajaks!

2. Vii KoodiTundi läbi koolis või lasteaias

Et Eestis jätkuks ka tulevikus särasimseid programeerijaid ja insenere innustame rahvusvahelise KoodiTunni nädala jooksul kõiki koole oma õpilastega tund aega koodi kirjutamist proovima.

KoodiTunnis osalemiseks, selle korraldamiseks või juhendamiseks ei pea olema IT-alaseid süvateadmisi. Eesti- või venekeelse tunnikava järgi on KoodiTundi anda imelihtne ning see ei eelda programmeerimise alaseid süvateadmisi. Tunde on lisaks arvutiõpetajatele läbi viinud ka kõik teised: muusika-, ajaloo-, kehalise kasvatuse õpetajad jne. Tagasi kooli aitab vajadusel kiirematele reageerijatel leida ka KoodiTunni läbiviimiseks juhendajad!

Anna oma KoodiTunnist ka märku!

3. Korralda KoodiTund oma ettevõtetes

KoodiTund on hea võimalus töötajate ja kolleegidega üheskoos toredalt aega veeta ja õppida uusi teadmisi, sest programmeerimisega ei ole kunagi liiga hilja tutvust teha. KoodiTunni korraldamine oma asutuses ei eelda IT-alaseid süvateadmisi. Tunni läbiviimiseks saab kasutada selleks spetsiaalselt välja töötatud eesti- või venekeelset tunnikava. Samuti võib tunni ise kokku panna, kasutades lõbusaid programmeerimise mänge www.code.org veebilehelt.

KoodiTunni võib läbi viia ka virtuaalselt. Vajadusel leiame kiirematele ka KoodiTunni läbiviimiseks juhendajad!

Kutsu oma asutusse külalisõpetaja!
Anna asutuse KoodiTunnist märku!

4. Kutsu külalisõpetaja oma kooli või ettevõttesse KoodiTundi andma

Soovid oma kooli õpilastele viia läbi KoodiTundi, kuid ei leia selleks sobivat õpetajat? Tagasi Kooli aitab kiirematel leida KoodiTunni läbiviimiseks sobiva juhendaja.

Kutsu külalisõpetaja kooli/ettevõttesse!

5. Võta osa ülebaltilisest Minecrafti eri! ehitusvõistlusest Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu

Noored Minecrafti ehitusmeistrid on KoodiTunni nädala raames oodatud osa võtma virtuaalsest ehitusvõistlusest Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu, mis algab 2. detsembril 2017 kell 11.00

Registreerimisinfo:

Kui viid KoodiTundi läbi koolis, lasteaias või ettevõttes, anna endast märku SIIN.
Kui otsid KoodiTunni läbiviimiseks külalisõpetajat/juhendajat, anna endast märku SIIN.
KoodiTund 2017 läbiviimiseks vajalikud plakatid, tunnikavad ja tunnistused.

Mis on KoodiTund?

KoodiTund (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk on julgustada kõiki inimesi üle maailma proovima üks tund koodi kirjutada , et näha kui lõbus, kerge ja võimas see on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õpisündmuseks.  KoodiTunnis kasutatekse lõbusaid programmeerimise mänge, kus kirjalike programmeerimise käskluste asemel kasutatakse graafilisi plokke. Mängud, mis on kättesaadavad ka eesti keeles, leiad code.org veebilehelt.

Kellele see on mõeldud?

KoodiTund soovib, et kõikidel õpilastel oleks võimalik arvutiteaduseid õppida. Eestis viisid Tagasi Kooli vabatahtlikud ja NutiLaborite juhendajad eelmisel aastal läbi ligi 134 külalistundi, milles osales ligi 6300 huvilist. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi programmeerimisega tutvust ligi 100 miljonit õpilast ja täiskasvanut.

Eestis veavad KoodiTunni tegemisi: Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli, ITL, MTÜ Robootika. Sel aastal on kohalikud KoodiTunni tegevused pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

 

 

 

SaveSave