KoodiTund2018

Tule vabatahtlikuks külalisõpetajaks kooli, lasteaeda või noortekeskusesse!

Kutsu vabatahtlik külalisõpetaja kooli/ettevõttesse KoodiTundi läbi viima!

Anna oma KoodiTunnist märku!

Löö kaasa KoodiTunni tegevustes:

  1. Kutsu vabatahtlik külalisõpetaja oma kooli, lasteaeda, noortekeskusesse, ettevõttesse või asutusse KoodiTundi läbi viima.
  2. Vii KoodiTundi läbi koolis, lasteaias, noortekeskuses, raamatukogus, ettevõttes või mujal.
  3. Võta osa Baltikumi-ülesest Minecrafti ehitusvõistlusest – Kultuuripärandi aasta

KoodiTund 2018 materjalid: plakatid, tunnikavad ja tunnistused.

1. Vii KoodiTundi läbi koolis, lasteaias, noortekeskuses, huviringis

KoodiTunnis osalemiseks, selle korraldamiseks või juhendamiseks ei pea olema IT-alaseid süvateadmisi. Eesti- või venekeelse tunnikava järgi on KoodiTundi anda imelihtne ning see ei eelda programmeerimise alaseid süvateadmisi.

Tunde on lisaks arvutiõpetajatele läbi viinud ka kõik teised: muusika-, ajaloo-, kehalise kasvatuse õpetajad jne.

Soovid oma kooli õpilastele viia läbi KoodiTundi, kuid ei leia selleks sobivat õpetajat? Tagasi kooli aitab vajadusel kiirematele reageerijatel leida ka KoodiTunni läbiviimiseks juhendajad!

2. Tule vabatahtlikuks KoodiTunni juhendajaks

Külalisõpetajad ja vabatahtikud on oodatud juhendama KoodiTunde nii koolides, lasteaedades kui asutustes üle Eesti. Küllakutusjad ja vabatahtlikuid viib kokku Tagasi Kooli algatus.

Tunnid toimuvad koolinädala jooksul 3.-9. detsembrni 2018 ning nende läbi viimisel saab toetuda spetsiaalsele tunnikavale, mis on kättesaadav nii eesti kui vene keeles. Tunni võib julgelt ka ise kokku panna, kasutades toredaid programmeerimise mänge www.code.org veebilehelt. Juhendamiseks ei pea olema IT-alaseid süvateadmisi. Vabatahtlikelt ootame julget pealehakkamist ja säravaid silmi.

3. Korralda KoodiTund oma ettevõttes

KoodiTund on hea võimalus töötajate ja kolleegidega üheskoos toredalt aega veeta ja õppida uusi teadmisi, sest programmeerimisega ei ole kunagi liiga hilja tutvust teha.

KoodiTunni korraldamine oma asutuses ei eelda IT-alaseid süvateadmisi. Tunni läbiviimiseks saab kasutada selleks spetsiaalselt välja töötatud eesti- või venekeelset tunnikava. Samuti võib tunni ise kokku panna, kasutades lõbusaid programmeerimise mänge www.code.org veebilehelt.

KoodiTunni võib läbi viia ka virtuaalselt. Vajadusel leiame kiirematele ka KoodiTunni läbiviimiseks juhendajad!

5. Võta osa ülebaltilisest ehitusvõistlusest Minecrafti eri! – Kultuuripärand 

Noored Minecrafti ehitusmeistrid on KoodiTunni nädala raames oodatud osa võtma virtuaalsest ehitusvõistlusest Minecrafti eri! – Kultuuripärand, mis algab 1. detsembril 2018 kell 11.00.

Mis on KoodiTund?

KoodiTund (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk on julgustada kõiki inimesi üle maailma proovima üks tund koodi kirjutada , et näha kui lõbus, kerge ja võimas see on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õpisündmuseks. KoodiTunnis kasutatekse lõbusaid programmeerimise mänge, kus kirjalike programmeerimise käskluste asemel kasutatakse graafilisi plokke. Mängud, mis on kättesaadavad ka eesti keeles, leiad code.org veebilehelt.

Kellele see on mõeldud?

KoodiTund soovib, et kõikidel õpilastel oleks võimalik arvutiteaduseid õppida. Eestis viisid Tagasi Kooli vabatahtlikud ja NutiLaborite juhendajad eelmisel aastal läbi ligi 150 külalistundi, milles osales ligi 9000 huvilist. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi programmeerimisega tutvust ligi 100 miljonit õpilast ja täiskasvanut.

Eestis veavad KoodiTunni tegemisi: Vaata Maailma SA, MTÜ Robootika, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli ITL ja Eesti Teadushuvihariduse Liit.