KoodiTund 2016

KoodiTund toimub 05.-11. detsembril ja plaanis on palju toredaid üritusi! 

Kui viid läbi KoodiTundi, anna endast märku SIIN.
Kõikide osalejate vahel loosime välja hulgaliselt auhindu!hourofcode_logo_rgb

1. KoodiTund koolides üle Eesti

Rahvusvahelise KoodiTunni nädala jooksul innustame kõiki koole oma õpilastega tund aega koodi kirjutamist proovima ja sellest meilegi märku andma SIIN (nimi, osalejate arv, kontakt). Tunnis saab mängida toredaid ja lihtsaid mänge www.code.org veebilehelt ning ette on valimistatud tunnikava nii eesti keeles kui vene keeles. Tunnikavade järgi on KoodiTundi anda imelihtne ja see ei eelda süvateadmisi IT-st. Tundi võivad lisaks arvutiõpetajatele läbi viia ka kõik teised: muusika-, ajaloo-, kehalise kasvatuse õpetajad jne. Kõigi osalenud koolide vahel loosime välja toredad temaatilised auhinnad!

Koostöös Tagasi Kooli projektiga õpetavad koolides üle kogu Eesti lastele koodi kirjutamist ka vabatahtlikud külalisõpetajad. Tunnid toimuvad 5.-9. detsembril  ja nendes kasutatakse samuti programmeerimise mänge www.code.org veebilehelt. Eesmärk on anda vähemalt 150 programmeerimise tundi! KoodiTunni läbiviimiseks ei ole vaja eelnevaid IT-teadmisi. Tunnikava koos vajaliku informatsiooniga leiad alt poolt.

Külalisõpetajaks saad registreerida SIIN

Materjalid:
– Plakat külalisõpetaja leidmiseks lae alla siit: eesti keeles ja vene keeles..
– Plakat KoodiTunni läbiviimise kohta lae alla SIIT.
– Tunnikava KoodiTunni läbiviimiseks eesti keeles
– Tunnikava KoodiTunni läbiviimiseks vene keeles
– KoodiTunni tänukiri külalisõpetajatele andmiseks lae alla SIIT

Koolid, kes ei leia KoodiTunni läbiviimiseks õpetajaid oma koolipere hulgast, võivad ühendust võtta aadressil kooditund @ vaatamaailma.ee ja püüame üheskoos leida külalisõpetaja (külalisõpetajate arv on aga piiratud).

2. KoodiTund ettevõtetes
Kutsume kõiki ettevõtteid ja organisatsioone viima läbi KoodiTundi oma töötajatega. Programmeerimisega ei ole kunagi liiga hilja tutvust teha ning igaühel on www.code.org mänge lõbus mängida. Eelnevad IT-teadmised KoodiTunnis osalemiseks ja selle korraldamiseks nõutud ei ole. Tunnikava koos selleks vajaliku informatsiooniga leiad alt poolt. KoodiTunni võib läbi viia ka virtuaalselt. Vajadusel leiame kiirematele ka KoodiTunni läbiviimiseks juhendajad!

Anna oma ettevõttes KoodiTunni läbiviimise plaanist märku SIIN. Kui vajad juhendajat, siis kirjuta meile kooditund @ vaatamaailma.ee. Kõikide osalenud ettevõtete vahel loosime välja temaatilised auhinnad!

Materjalid:
– Plakat KoodiTunni läbiviimise kohta lae alla SIIT.
– Tunnikava KoodiTunni läbiviimiseks eesti keeles
– Tunnikava KoodiTunni läbiviimiseks vene keeles

3.    Virtuaalne Minecrafti võistlus üle Baltikumi – algus 3.detsembril kell 10.00.
Kutsume kõiki noori huvilisi osa võtma ülebaltilisest Minecrafti võistlusest, kus virtuaalkeskkonnas võetakse mõõtu naaberriikide vaatamisväärsuste ehitamises.
Rohkem infot SIIN.

Mis on KoodiTund?
KoodiTund (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk on julgustada kõiki inimesi üle maailma proovima  üks tund koodi kirjutada  ja tunnetada, kui lõbus, kerge ja võimas see on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks. Code.org lehel on valik erinevaid eestikeelseid mänge, kus kirjalike programmeerimise käskluste asemel kasutatakse graafilisi plokke. 

Kellele see on mõeldud? 
KoodiTund soovib viia arvutiteadused kõigi õpilasteni ja igasse kooli. Eestis viisid Tagasi Kooli vabatahtlikud ja NutiLaborite juhendajad eelmisel aastal läbi ligi 200 külalistundi, milles osales ligi 3500 huvilist. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi programmeerimisega tutvust ligi 100 miljonit õpilast.
Korraldajad: Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli, ITL.