Ootame noorte lennukaid ja nutikaid ideid

Vaata Maailma sihtasutus kuulutas välja ideekonkursi “NutiVõistlus 2014”, kuhu on oodatud osalema kõik kuni 19 aastased noored. Võistlusel otsime parimaid ideid, kuidas arvutid, telefonid, nutiseadmed ja internet meie elu lihtsamaks ja mugavamaks saaksid muuta.

Võistlus annab lastele võimaluse jagada oma visiooni, kuidas tehnoloogia elu tulevikus mõjutab ning millisena nemad näevad mobiilside ja IT-lahenduste tulevikku. Lisaks saavad lapsed näidata, kuidas tehnoloogia nende elu mõjutab – olgu see siis seotud kodu, õppimise või sõpradega.

NutiVõistlus 2014 võistluskategooriad on:

– Mina ja seadmed;
– Mina ja õppimine;
– Mina, mu sõbrad ja pereliikmed.

Igas kategoorias saavad parimad auhinnad ning lisaks on välja pandud hulk eriauhindasid.

Näiteks annavad Elion ja EMT eriauhinna parimale ideele, mis ema elu lihtsamaks ja mugavamaks teeb ning Microsofti eripreemia läheb parimale ideele, mis kasutab Microsofti tehnoloogiat. Vaata Maailma sihtasutus aitab omalt poolt kõige realistlikuma idee ellu viia. Oma eripreemia antakse välja ka 14. märtsil 2014 toimuva IT ÖÖ raames, kus noored kogunevad noortekeskustesse üle Eesti ning nuputavad teemal “Eile, täna, homme – IT 2030”.

Parimate ideede autorid kutsutakse auhinnagalale, mis toimub koos emadepäevakontserdiga 11. mail 2014 Tallinnas Raekoja platsil.

Kõik, kes soovivad võistlusel osaleda, peavad eelregistreeruma hiljemalt 14. aprillil 2014 (k.a).

Lisainfo ja registreerimine: https://www.nutilabor.ee/nutivoistlus2014

 

Võistlust toetavad Microsoft, Elion, EMT ja ITL.