NutiVõistlus 2014 eriüritus toimub sel reedel Solarise keskuses

Reedel, 11. aprillil kella 16.00-19.00 toimub Solarise aatriumis NutiVõistlus 2014 eriüritus, kuhu on oodatud osalema kõik noored. Kohapeal saab nuputada, kuidas arvutid, telefonid, nutiseadmed ja internet saaksid muuta elu paremaks ja lihtsamaks.

NutiVõistlus 2014 on lastele ja noortele suunatud ideede konkurss, mis annab noortele võimaluse jagada oma visiooni, kuidas tehnoloogia tulevikus elu mõjutab ning millisena näevad nemad mobiilside ja IT-lahenduste tulevikku. Lisaks ideede auhindamisele viiakse kõige realistlikum idee prototüübina ka ellu.

Nutivõistluse toetaja, Microsoft Baltikumi juhi Rain Laane sõnul loodavad nad tehnoloogiahuviliste noorte seast leida endale tulevasi kolleege. „Meie eesmärk on ärgitada noortes huvi infotehnoloogia vastu, anda neile aimu, mida see üldse tähendab ja mida põnevat nutiseadmetega teha saab,“ märkis Laane.

Ta lisas, et omal käel seadmeid proovides ja tehnoloogia tuleviku üle arutledes saavad noored parema ettekujutuse, kuidas edaspidi oma elu IT valdkonnaga siduda. „Me vajame IT sektorisse järelkasvu ning just tehnoloogiahuviliste laste hulgast sirguvad meie järgmised ettevõtete IT juhid ja tippspetsialistid,“ ütles Rain Laane.

Inspiratsiooni saamiseks tutvustatakse üritusel tehnoloogiamaailma võimalusi. Kohapeal on noortel võimalus oma nutiseadmega robotit juhtida ning QR-koodidel põhinevat mängu mängida. Lisaks saab tutvuda Microsofti uute toodetega. Samuti saavad noored teada, kas nende teadmised nutiseadme turvalisusest on piisavad. Tallinna Noorsootöö Keskuseinfokeskuse ja karjäärikeskuse esindajad tutvustavad karjääri ja vaba aja veetmise võimalusi. Päeva juhivad robootikud Heilo Altin ja Ramon Rantsus (MTÜ Robootika).

Üritus on tasuta. Võistlust korraldab Vaata Maailma sihtasutus ja ürituse peasponsor on Microsoft.

Lisainfo võistluse kohta: www.nutilabor.ee/nutivoistlus2014