NutiLabori noored käisid IT-ettevõtetes maad kuulamas

Playtechi kylastus

Playtechi külastus

 

 

 

 

 

 

 

Sel kevadel külastas 90 NutiLabori last erinevaid Eesti IT-ettevõtteid. Külas käidi mängudeloojal PlayTech, IT-turvalisuse firmal F-Secure ning suure IT-osakonnaga Swedbankis.  Paljudele NutiLabori lastele oli see esimene kord, kui nad nägid nö IT-valdkonna köögipoolele. Lapsed olid 9-14-aastased ning seega ühed nooremad IT-huvilised, keda firmad vastu on võtnud.

Külas Playtechil

Teist aastat järjest toetab Playtech Tartu Erahuvikooli HuviTERA noorte progejate huviringi. Huviringis on aga nii palju oslalejaid, et külastus Playtechi toimub kahes grupis. 5 veebruaril käis PlaytechTartu kontoris külas esimene grupp. “Nii palju noori särasilmseid programmeerijaid ei ole meie kontoris varem olnud!” kommenteeris PlayTech Eesti juht Kaari Simson.

09.veebruaril külastasid Playtech Tartu kontorit Tartu Erahuvikooli HuviTERA noorte progejate huviringi teine grupp! Loodetavasti andsime õpilastele üsna hea ülevaate, kuidas Playtech ettevõttena toimib, mis teenuseid ning kuidas neid pakume ja muidugi tegime lühikese ringkäigu kontoris. Oli suur rõõm näha nii andekaid noori meie majas. Kokku külastas PlayTechi 44 noort.

Playtechil on väga hea meel toetada NutiLaborite projekti ning just HuviTERA progejaid. Rohkem infot nende tegemistest: http://huvitera.ee/huvitera/ringid/#PROGEJAD

Külas Swedbankis

20. ja 21. mail külastasid Swedbank Robootika NutiLabori lapsed Swedbank Liivalaia kontorit. Vaadati üle panga hoiulaekad ja tutvuti euro rahadega ning rahamasinatega. Kokku külastas Swedbanki 25 noort.

Külas F-Secure’is
22. mail  külastasid Südalinna Kooli NutiLabori ja Kristiine Gümnaasiumi Öökullide NutiLabori noored F-Secure kontorit. F-Secure turundusjuht Raido Orumets rääkis ettevõtte tegevustest ja interneti turvalisusest. Kokku külastas F-Secure kontorit 21 noort.