Laste ja noorte nädalalõpp oli täidetud tehnoloogiaga

Nädalavahetusel toimusid mitmed lastele ja noortele suunatud tehnoloogiaüritused, kus NutiLaborid ja Vaata Maailma sihtasutus kaasa lõid.

14. märtsil 2014 toimus 19 noortekeskuses juba neljas üle-Eestiline IT ÖÖ, mille teemaks oli sel aastal “Eile, täna homme – IT 2030”.

Kaheksas noortekeskuses näitasid NutiLaborite juhendajad noortele, mis on programmeerimine, mida robootika endast kujutab ning kuidas mobiiliäppe valmistada. Noored said ka ise aktiivselt kaasa lüüa. Noortekeskused olid avatud terve öö ning põnevust jagus hommikuni.

IT ÖÖ raames võtsid lapsed osa ka ideekonkursist “NutiVõistlus 2014”, mida korraldab Vaata Maailma sihtasutus. Öö jooksul valmis 48-st ideest video, mille seast saab valida oma lemmiku kuni 30. märtsini Start IT Facebooki lehel: https://www.facebook.com/startit.ee

NutiVõistlus 2014 kestab aga veel 23. aprillini 2014 ning töid on oodatud esitama kõik kuni 19-aastased noored. Võistluse teema on: minu nutikas ja tehnoloogiline tulevik. Võistlusele on oodatud kõik ideed alates sellest, kuidas ema elu lihtsamaks teha kuni selleni, kuidas arvutid ja telefonid tulevikus võiksid välja näha.

Võistlusele registreerimine ja lisainfo: www.nutilabor.ee/nutivoistlus2014.

Nädalavahetusel toimus ka FIRST® LEGO® League 2013-2014 hooaja Eesti finaal.

Eesti meistriks kuulutati Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) 7. klassi võistkond EV3, kes juuni alguses sõidab Eestit esindama Torontos toimuvale rahvusvahelisele FLL-turneele, kus osaleb 72 meeskonda üle maailma. Eesti Meistri teise koha saavutas NutiLabor – Tallinna Kristiine Gümnaasiumi meeskond Öökullid. Nemad esindavad Eestit mai lõpus Hispaanias toimuval FIRST LEGO League Euroopa avatud turniiril. NutiLabori ringidest said auhinnad veel ka KG robootikaklubi ja Tallinna Südalinna Kooli võistkond.