Esmakordselt toimub programmeerimise ja robootika suvelaager lastele

11.-15. augustini 2014 toimub Vaata Maailma sihtasutuse eestvedamisel Kääriku Spordikeskuses NutiLaager, kuhu on osalema oodatud infotehnoloogiast huvitatud lapsed vanuses 9-14 eluaastat. Laagri eesmärk on IT-huvi äratada ja arendada – seda vabas õhkkonnas ning lustiga.

Maasikad-mustikad

“Oleme juba kaks õppeaastat korraldanud NutiLabori egiidi all IT-alaseid huviringe ning näeme, et lapsed ja noored vajavad ka väljundit suvel. Kui ringides keskendutakse enamasti ühele teemale, siis laagris saame tutvustada erinevaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia võimalusi,” kommenteeris laagri ideed Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo. “Samuti annab laager osalejatele võimaluse leida sarnaste huvidega sõpru üle kogu Eesti,” lisas ta.

Laagris saavad osalejad asjatundjate käe all õppida robootikat ning tutvuda programmeerimise valdkonnaga. Rõhku pannakse lisaks suhtlemis- ja eneseväljendusoskuste arendamisele ka sportimisele ja lustimisele.

Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane tunneb heameelt, et noorte suvelaagrite valikusse on lisandunud IT-laager. „Laager annab suurepärase võimaluse noortele piiluda sisse IT-maailma telgitagustesse, proovida põnevaid seadmeid või õppida näiteks ise äppi tegema. Loodan, et see lõbus suvelaager süstib noortesse palju indu ja huvi IT-teemade vastu.“

NutiLaagri suursponsor on Microsoft. Projekt on osa Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) IKT valdkonna ja e-oskuste olulisuse populariseerimise projektist “Kõik on IT” ning tegevuste elluviimist toetab IKTP programmi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fond. NutiLaagri läbiviimist korraldab Vaata Maailma SA koostöös MTÜ Robootikaga.

Oma lapse osalussoovist saate teada anda NutiLabori kodulehel www.nutilabor.ee/nutilaager alates 03. juulist kuni 10. juulini 2014 või kuni kohti jätkub.

Laagritega on kavas jätkata ka edaspidi. Näiteks on sügis-talvisel perioodil plaanis läbi viia ööbimiseta linnalaagreid ning ühepäevaseid töötubasid.

Lisainfo:

Rica Williams
Vaata Maailma SA
kommunikatsioonijuht
skype: cosmicri
6027376
rica@vaatamaailma.ee
www.vaatamaailma.ee