Eestist osaleb ülemaailmses „KoodiTunnis“ mitusada õpilast

Esmaspäeval, 8. detsembril algava ülemaailmse IT-hariduse õppenädala raames osalevad miljonid noored üle maailma “KoodiTunnis”. Kampaania eesmärk on näidata, et programmeerimine on oskus, mida on kõigil võimalik õppida. Eestis toimub “KoodiTunni” raames üle 10 ürituse, millest suurimad on Narva Kolledžis toimuv Digigirlsi „KoodiTund“ ja üle Eesti toimuv virtuaalne arvutimängu “Minecraft” võistlus, kus ehitatakse Eestiga seotud vaatamisväärsuseid.

Narva “KoodiTund” on Ida-Virumaa keskkoolides õppivatele IT huviga tüdrukutele suunatud sündmus, kus pärastlõuna jooksul toimub kaks töötuba ja vestlusring nii eesti kui vene keeles. Töötubades keskendutakse programmeerimisele, disainile ja tehnoloogiaprojektide juhtimisele.

Digigirlsi esindaja Mari-Liis Linnu sõnul on ühise pärastlõuna eesmärgiks äratada noorte tüdrukute seas huvi tehnoloogia vastu. “Julgustame neid oma mugavustsoonist välja astuma ja uusi asju proovima. Kuna tüdrukuid on Eestis, aga ka mujal maailmas IT-s vähe, siis keskendume just neile.” Ütles Lind. Ta lisas, et Ida-Virumaal korraldatakse taoline üritus esmakordselt.

8.-12. detsembrini toimuvale Minecrafti võistlusele on registreerinud 95 meeskonda ehk ligikaudu 300 last kolmekümnest koolist üle Eesti. Võistluse eriüritus toimub 8. detsembril Tallinnas Garage48s, kus kohapeal alustavad võistlust ligi 30 osalist.

Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo sõnul saab virtuaalsetest Minecrafti klotsidest ehitada absoluutselt kõike, olgu see siis Suur-Munamägi või Stenbocki maja. “Võistlus paneb proovile nii osalejate loomingulise mõtlemise kui programmeerimisoskused. Samuti on tegemist meeskonnatöö harjutamisega,” lisas Kivilo.

Narva Kolledži “KoodiTundi” korraldab MTÜ TechSisters ja Minecrafti võistlust “KoodiTund 2014” viib läbi Vaata Maailma sihtasutus koostöös Microsoft Eesti ja Skype’iga.

KoodiTund“ (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk julgustada miljoneid õpilasi üle maailma proovima üks tund koodi kirjutada ja tunnetada, kui lõbus, kerge ja võimas see on. “KoodiTunnid” üle maailma toimuvad vahemikus 8. – 12. detsember. „KoodiTund“ on nimetatud maailma suurimaks õppimise sündmuseks.

2013. aasta “KoodiTunnist” võttis osa enam kui 15 miljonit noort üle maailma. Oma toetust sellele sündmusele on teiste hulgas avaldanud Ameerika Ühendriikide president Barack Obama, Facebooki asutaja Mark Zuckerberg ja Microsofti tegevjuht Satya Nadella.

Korraldajate taustinfo:

2012. aastal loodud MTÜ Tech Sistersi eesmärgiks on Eesti (info)tehnoloogia maastiku mitmekesistamine. Ühingu tegevus seisneb naiste seas (info)tehnoloogia valdkonna propageerimises läbi erinevate ettevõtmiste sh koolitused, töötoad ja kokkusaamised. Tech Sisters soovib inspireerida ja jagada liikmete kogemusi, et rohkem naisi julgeks ja tahaks IT teemadel diskuteerida ning ka ise selles valdkonnas tööle asuda.

NutiLaborid on info ja tehnoloogia-alased huviringid noortele, mille eesmärk on suurendada noorte IT-alast teadlikkust ja tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu. NutiLaborite tööd korraldab Vaata Maailma sihtasutus ning ringid tegutsevad juba kolmandat õppeaastat. Teemadeks on nii programmeerimine, robootika, 3D programmeerimine kui ka mobiiliäppide valmistamine. Käesoleval õppeaastal tegutseb üle Eesti 60 NutiLabori.

Lisainfo:
Mari-Liis Lind

MTÜ TechSisters
Tel 56225325
mariliis.lind@me.com

Rica Williams
Vaata Maailma SA kommunikatsioonijuht
skype: cosmicri

tel. 6027376
rica@vaatamaailma.ee
www.nutilabor.ee