IT-huviringide uusi juhendajaid ettevalmistav tasuta baaskoolitus Pärnus

Vaata Maailma SA viib koostöös MTÜ Robootikaga ka 2017. aastal läbi tasuta baaskoolitusi, mis valmistavad ette uusi juhendajaid IT-alaste huviringide tarbeks. Koolituse eesmärgiks on soosida uute huviringide loomist eks ikka selleks, et tagada lastele juurdepääs kvaliteetsele IT-huviharidusele, sest varajane kokkupuude antud valdkonnaga mõjutab nende erialavalikuid tulevikus ning panustab nii sektori tööjõupuuduse vähendamisse.

Kahepäevastele koolitustele on oodatud kõik huvilised sh lapsevanemad, IT-tudengid, noorsootöötajad või teisted kogukonnaliikmed, kes sooviksid avada ja/või juhendada IT-alast huviringi ning ei ole tegevad õpetajatena. Koolituse jooksul käsitletakse nii huviringi juhendamise põhimõtteid, selle läbiviimise metoodikat ning käivitamise korralduslikku poolt. Samuti saavad osalejad üheskoos lahendada praktilisi ülesandeid ja proovida kätt LEGO EV3 robootikas, Scratch programmeerimises, mobiilirakenduste tegemises jm-s. Lisaks valivad osalised ühe juba toimiva IT-huviringi, mille ringitundi külastades avaneb neile suurepärane võimalus inspiratsiooni koguda, juhendajatelt nippe õppida ning IT-huviliste lastega suhelda.

Järgmised koolitused leiavad aset  

16.–17. märtsil 2017 Pärnus

Koolitusele saab registreerida SIIN.

Koolituspäevad algavad neljapäeval kell 16.00 ja reedel kell 15.30.

Aasta jooksul toimub koolitusi veel teisteski asukohtades üle Eesti. (Täpsemad kuupäevad selguvad hiljem.) Eelnevale registreerimislingile klikkides saad anda märku, millisel koolitusel soovid osaleda, et saaksime sinuga ühendust võtta siis kui selguvad täpsemad kuupäevad.

Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi kaasabil Majandus- ja Kommunikatsioonimisisteeriumi toetusskeemist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“.

Koolituse materjalid on välja töötatud Vaata Maailma SA ja MTÜ Robootika poolt.

 Rohkem infot leiab: http://www.nutilabor.ee/juhendajale/