IT-huviringide juhendajate tasuta baaskoolituse lisakoolitus Tartus

Vaata Maailma SA jätkab uuel õppeaastal koostöös MTÜ Robootikaga tasuta baaskoolituste läbiviimist IT-huviringide juhendajatele. Koolituse eesmärgiks on soosida uute huviringide loomist eks ikka selleks, et tagada lastele juurdepääs kvaliteetsele IT-huviharidusele.

Kahepäevastele koolitustele on oodatud kõik huvilised sh lapsevanemad, IT-tudengid, noorsoo- ja raamatukogude töötajad või teised aktiivsed kogukonnaliikmed, kes sooviksid avada ja/või juhendada IT-alast huviringi ning ei ole tegevad õpetajatena. Koolituse jooksul käsitletakse nii huviringi juhendamise põhimõtteid, selle läbiviimise metoodikat ning käivitamise korralduslikku poolt. Osalejad saavad üheskoos lahendada praktilisi ülesandeid ja proovida kätt LEGO EV3 robootikas, Scratch programmeerimises, mobiilirakenduste tegemises jm-s. Lisaks valivad osalised ühe juba toimiva IT-huviringi, mille ringitundi külastades avaneb neile suurepärane võimalus inspiratsiooni koguda, juhendajatelt nippe õppida ning IT-huviliste lastega suhelda.

Järgmised koolitused leiavad aset:  

29.–30. novembril 2017 Tartus (Ülikooli 17, . korruse arvutiklassis kolmapäeval kell 15.30–19.30 ja neljapäeval kell 8.30–12:00)

2017. aastal rohkem koolitusi planeeritud ei ole.

Koolituse kava:

Kolmapäev
LEGO WeDo2 – praktiline töötuba
Ringi läbiviimise metoodika ja juhendaja põhitõed
IT huvi tekitamine lastes
LEGO EV3 robootika  – praktiline töötuba
Ringi käivitamise korralduslik pool: kus teha, rahastus

Neljapäev:
Scratch programmeerimine  – praktiline töötuba
LEGO EV3 robootika II osa – praktiline töötuba
Mobiiliäpid – praktiline töötuba

Koolitusele saab registreerida SIIN.

Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi kaasabil Majandus- ja Kommunikatsioonimisisteeriumi toetusskeemist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“.

 

Koolituse materjalid on välja töötatud Vaata Maailma SA ja MTÜ Robootika poolt.

Lisainfo ja materjalid leiab: https://www.nutilabor.ee/juhendajale/

 

Üle Eesti tegutseb juba üle 130 NutiLaborit (IT-alast huviringi), mida juhendavad nii varasema IT- taustaga inimesed, kui aktiivsed kogukonnaliikmed, kellel varasem kokkupuude huviringi juhendamises puudus.

NutiLaboreid toetavad Telia, Microsoft, Swedbank, SEB ja Playtech Eesti.