Eesti kool ootab Nutikaid ideid

Suur tänu kõikidele nutikatele kooliõpilastele ning juhendajatele, kes võtsid osa esimesest juunior hackathonist Eestis. 

Parimateks häkkijateks osutusid:

Konkursil leidsid tunnustust järgmised meeskonnad ja ideed:

Kõige realistlikum idee – Parksepa keskkooli meeskonna Kata  isepuhastuv koolitahvel

Kõige nutikam idee –  Rõuge Põhikooli meeskond Rõuge hologramm õpik

Suurepärase meeskonnatöö auhind – Tallinna Tõnismäe Reaalgümnaasiumi meeskond Vikerkaar  

Suurepärase esitluse auhind – Rakke Kooli meeskond Rakke Robikad

Lisaks tunnustatakse:

Mentorite lemmikidee  – Rakke Kooli meeskonnna Rakke Markeri Team’i lendav marker

Juhendajate lemmikidee – Tapa Gümnaasiumi meeskond Tapa G6 mõtles välja nutiseadme laadija, mis töötab jalgratta abil

Rõuge Põhikooli ja Rõuge Noortevolikogu esindajate lemmikidee  – Rakke Kooli meeskond Parimad Sõbrad, kes mõtlesid välja lärmitaseme tõusust märku andvad seinad

Osalenud meeskondade lemmikidee – Haanja Kooli meeskonna YesMattias välja mõeldud nutiseadmega ühendatud koolitahvel

Toetajate lemmikidee – Pärnu Rääma Põhikooli meeskonna Seda ma küll ei tea välja mõeldud jalanõude pesumasin koolidesse

Eriauhind abivalmiduse ja sõbralikkuse eest Konguta Kooli esindajale.

 

 

NutiLabor kutsub kõiki IT-huvilisi kooliõpilasi 4.-8. klassidest võtma osa hackathoni “Nutikad ideed Eesti koolile EV100” ideekonkursist.

Suur aitäh kõikidele nutikatele, kes jagasid meiega oma toredaid ideid. Hackathonile Rõugesse pääsesid järgmised võistkonnad: 

EndoMarvin
Josemo IT
Paharetid
Paremad saavutused
Kodusõppijad
Taibud
Taibutehnoloogia
Telefonihoidjad
Nutiekraan
Kata
Tiim Progro
“Seda ma küll ei tea”
Pandakarud
REHA
AKK
Konguta ID
Neljandiku pliksid
Rakke Robikad
Parimad sõbrad
Rakke Markeri tiim
Tähekesed
YesMattias
KaEv
Tapa G6
Vikerkaar
Rõuge
MiLena

Võtame juhendajatega laagriga seoses õige pea ühendust!

 

Konkursi eesmärgiks on Eesti noorte üld- ja digipädevuste arendamine ning  IT-teadlikkuse tõstmine. Ideekonkurss suunab õpilasi märkama koolis ette tulevaid probleeme ja õppimisega seotud väljakutseid ning leidma neile nutikaid tehnoloogia või tarkvaraga seotud lahendusi.

Osalema on oodatud kuni neljaliikmelised võistkonnad, kelle esitatud ideede hulgast valitakse välja 20 kõige paremat. Parimate ideede autorid saavad võimaluse osa võtta kahepäevasest hackathoni laagrist Võrumaal Rõuge põhikoolis 8.-9. juunil 2017. Laagris toimuvate põnevate töötubade jooksul annavad kogenud juhendajad ning mentorid laagrilistele hulgaliselt uusi teadmisi ja praktilisi oskuseid, et oma ideid edasi arendada ning esitleda. Kõige nutikamate ideede ning lahenduste autoreid ootavad ka auhinnad.

Hackathon annab 4.-8. klasside õpilastele läbi mängulise tegevuse võimaluse mõelda viisidele, kuidas ise oma koolielu paremaks muuta. Sellele vanuserühmale ei korraldata tihti hackathoni taolisi sündmusi, kuigi ka nendel noortel on palju asjalikke ideid. Hackatonil saavad osalejad vajalikke teadmisi ja uusi oskusi, et neid ideid ellu viia,” ütles Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo.

“Usun, et hackatonil hoogu saanud ideedest kasvavad välja head lahendused Eesti koolile,” lisas sündmuse projektijuht ja Rõuge kooli robootikaõpetaja Triinu Grossman, kes ootab kõiki noori rõõmuga Rõugesse, mis on tuntud innovaatiliste ideede poolest.

Ideid saab konkursile esitada 26. maini 2017 selleks ettenähtud vormil SIIN ning finalistid kuulutatakse välja 29. mail 2017 siinsamas NutiLabori veebilehel.

Täpsemad konkursitingimused leiad SIIT.

Hackathoni korraldavad MTÜ Nutivõlur ja NutiLabor/Vaata Maailma SA ning toetavad Microsoft Eesti, Telia, Swedbank, SEB ja MTÜ Robootika.