Teeviida messi raames toimuvad NutiLabori töötoad

29. – 30. novembril 2013 toimub Eesti Näituste messikeskuses noorte infomess Teeviit, mille raames toimuvad ja NutiLabori töötoad noortele, kes on huvitatud robootikast. NutiLaborid on osa eriprojektist “Kutselabor”, kus noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks.

Infotehnoloogia valdkonna tegevusi koordineerib Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Noored saavad osaleda põnevates mängudes, töötubades ja testida IT-alaseid teadmisi ja oskusi. Katsetada saab roboti- või skeemiehitamist, osaleda video-töötoas ja mängida kinecti.

Kutselabor hõlmab tervet Eesti Näituste messikeskuse B-halli, mis jääb sisenedes vasakut kätt. Kutselaboris luuakse reaalsusele sarnane keskkond erinevate erialade tutvustamiseks, näiteks toimiv hotell, minikauplus, autoremonditöökoda, infotehnoloogialabor jpm, kus spetsialisti juhendamisel saab proovida valdkondades kasutatavaid seadmeid ja tehnilisi vahendeid. Meelelahutuse valdkonda tutvustavad lähemalt Ott Lepland bändiga ja IT Kolledži bänd Can’t.C#.  Vaata ka LAVAPROGRAMMI!

Kahekümnes TEEVIIT pakub mitmekülgset teavet õppimisvõimaluste, koolituse, täiend- ja ümberõppe võimaluste, karjääriplaneerimise, vaba aja veetmise, metoodiliste materjalide, tööhõive ja kõige muu kohta, mis puudutab tulevase elu planeerimist. Infomessi „Teeviit 2012“ külastas kolme päeva jooksul kokku 9000 noort.

Loe lisaks ka artiklit Teeviida erilehes:  http://teeviit.postimees.ee/2605284/kes-minust-tuleb-ettevotja-voi-tippspetsialist