Swedbank avas peakontoris Robootika NutiLabori

Alates 2. aprillist saavad Swedbanki töötajate lapsed osaleda Robootika NutiLaboris. Panga peamajas Tallinnas Liivalaia tänaval hakkab koos käima kaks gruppi lapsi vanuses 8-14, et omandada robootikaalaseid teadmisi.

Swedbanki NutiLabor

NutiLabor Swedbankis

Robootika NutiLaboris tegeletakse robootikaga, teisisõnu ehitavad lapsed ise spetsiaalsetest legoklotsidest roboteid ning programmeerivad neid teatud liigutusi tegema. Lapsed õpivad muuhulgas seda, kuidas robotile erinevaid andureid ja lisasid juurde panna. Kõik selleks, et robot võimalikult tark oleks. Hiljem proovitakse valmis robotitega läbida robotiväljakut ja pannakse nad võistlema sumos.

„Robootika on ala, mis lisaks käelisele tegevusele arendab laste loogilist mõtlemist ja tehnilist taipu. Maailmas, mis järjest enam muutub sõltuvaks erinevatest nuti- ja tehnoseadmetest, tulevad sellised oskused kindlasti kasuks,“ rääkis Swedbanki ettevõtete panganduse juht Heiki Raadik. Swedbank on esimene Eesti ettevõte, mis tõi NutiLabori robootikaringi otse oma töötajate lasteni. „Oleme läbi aastate toetanud erinevaid Vaata Maailma algatusi, mille suurem eesmärk – näiteks tõsta elanikkonna arvutioskust läbi tasuta koolituste või muuta IT-huviringid sama loomulikuks kui laulu-, tantsu- ja spordiringid,“ lisas ta.

2014/2015 õppeaastal tegutseb erasektori toel 70 IT-alast huviringi NutiLabor, sealhulgas 30 Jänku-Jussi NutiLaborit lasteaedades ja algkoolides. Kokku osaleb NutiLaborites üle 1400 lapse ja noore.

Seda, et robootika laste silmad särama paneb ja energiat annab, näeb suurima Eesti noorte robootikavõistluse First Lego League finaali videost:

Lugupidamisega,

Mart Siilivask
pressiesindaja
Communications Estonia

Swedbank AS
Liivalaia 10, 15040 Tallinn, Harjumaa
Tel: +3728881198
Fax: +3728881557