Rekordarv laste ja noorte IT-huviringe alustavad hooaega

Täna antakse pidulik start NutiLabori uuele hooajale, kus üle Eesti hakkab laste ja noorte praktiliste IT-oskuste arendamisega tegelema 130 IT-ringi. NutiLaborid tegutsevad koolide ja noortekeskuste juures ning uue trendina avavad oma töötajate lastele IT-ringe ka ettevõtted. Lisaks korraldatakse sel aastal 70 tasuta IT-töötuba ning erinevaid teavituskampaaniaid. Kokku on plaanis tegevustesse kaasa haarata kuni 5000 last ja noort.

Tallinna Tehnikaülikooli Tudengimajas toimuval üritusel osalevad NutiLaborite juhendajad, osalejad ja toetajad. Toimub laste robootikavõistlus ja NutiVillaku mälumäng. Lisaks tunnustatakse esmakordselt IT-huvitegevuse korüfeesid.

“Võrreldes laulu- või tantsuringidega on IT-ringid veel suhteliselt uus ja vähelevinud nähtus ning juhendajate motiveeritus on ülioluline. Täna täname inimesi, kes on panustanud oma vabast ajast, et IT-huvi lastes hoida ja arendada mõnusas keskkonnas,” kommenteeris IT-huvitegevuse eestvedajate tunnustamist Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo. “Need inimesed on andnud pikaajalise ja põhjaliku panuse Eesti laste IT-huvitegevusse,” lisas ta.

NutiLabori hooaja avaürituse suurtoetaja on Microsoft Youth Spark programmist, mis toetab arvutiteaduse propageerimist laste ja noorte seas.

Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane kinnitas, et tal on väga hea meel näha nõnda suurt huvi NutiLabori egiidi all toimuvate programmeerimise ja robootika huviringide vastu üle Eesti. “Kuigi noored on päevast päeva ümbritsetud ekraanidest, siis ennekõike kasutatakse nutiseadet pildistamiseks, sõpradega suhtlemiseks või muusika kuulamiseks. NutiLaborid annavad võimaluse näha, mis on ekraani taga, proovida ise koodi kirjutada ja seeläbi midagi uut luua.”

NutiLaborite teemadest on kõige populaarsem robootika, kuid ringides tegeletakse ka programmeerimise, 3D modelleerimise, animatsiooni ning mobiiliäppide valmistamisega. Lisaks kasutatakse Raspberry Pi miniarvuteid. Oma töötajate lastele toimuvad ringid Swedbank, Elisa ja Net Group juures.

Eelmisel hooajal tegutses 72 IT-huviringi NutiLabori nime all ning seal osales kokku 1 522 last üle Eesti. Lisaks võttis 400 osalejat osa NutiLaagrites ja NutiLabori tasuta töötubades.

NutiLaborid alustasid tegevust 2012. aastal, et pakkuda IT-alase huvitegevuse võimalusi, mis pakuks lastele ja noortele praktilist IT-kogemust sõbralikus keskkonnas. NutiLaborite projekti juhib Vaata Maailma sihtasutus. NutiLaborid tegutsevad eratoetusel. 2015/2016 hooaja peatoetajad: Microsoft, Swedbank, SEB, Eesti Telekom, Playtech.