NutiLaborite nutikad tegemised aastal 2013

2013. aasta sügisest tegutses Vaata Maailma SA toetusel 24 NutiLaborit üle Eesti. Kokku osales ringides 410 last. Kõige rohkem NutiLaboreid tegutses robootika valdkonnas. Lisaks tegeleti programmeerimise, 3D modelleerimise ning mobiiliäppide loomisega.

2013. aastal valmis NutiLaborites palju põnevaid IT-katsetusi. Näiteks valmisid Haljala Gümnaasiumi NutiLaboris Maris Maripu juhendamisel virtuaalsed raamatud, kuhu on koondatud ringi 3D modelleerimise tulemused – pusledest ja mööblist kuni maastike ja mägedeni. Tööde tulemusi saab näha SIIT.

Valga Gümnaasiumi NutiLaboris kasutati aga IT-teadmiste ja praktiliste kogemuste jagamisel tahvelarvuteid. Juhendajad Eva Tšepurko ja Marvin Mägi mängisid  koolis QR-koodi-jahi mängu, kus lapsed pidid QR-koodide abil leidma järgmised QR-koodid. Mängu toredat videot ja esitlusi saate näha SIIT.

Muhu Põhikoolis ja Orissaare Gümnaasiumis õppisid lapsed aga mängude programmeerimist. Lisainfo SIIT.

Lisaks oli NutiLaborite lastel võimalus oma tegemisi ka teistele tutvustada. Näiteks osalesid Tallinna Kristiine Gümnaasiumi NutiLabor “Öökullid” ja Järva-Jaani Gümnaasiumi NutiLabor haridusmessil Teeviit. Öökullid näitasid huvilistele, kuidas panna robot tegema seda, mida Sina ise soovid. Järva-Jaani noored tutvustasid messi külastajatele omatehtud mobiiliäppe. Äppide meeskonna pilte näete SIIT.

8 NutiLabori robootikaringi osales FIRST LEGO League (FLL) robotivõistlusel. FLL on 9-16 aastastele õpilastele suunatud programm, mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine.

See on väike valik sellest, millega NutiLaborites tegeletakse.

Täname kõiki osalejad ja toetajaid.

Galerii: