Noored ehitavad Minecrafti võistlusel tuleviku Baltikumi

KoodiTunni nädala jooksul toimuv Minecraftis ehitamise võistlus on sel aastal pühendatud Eesti, Läti ja Leedu vabariikide 100. aastapäevadele. Noored Minecrafti sõbrad püstitavad virtuaalkeskonda tulevikunägemusi, millest saab kingitus kodumaale.

Võistlus kestab 2.-9. detsembrini 2017 ning teist aastat järjest võtavad sellest osa noored üle terve Baltikumi. Võistlejate ülesandeks on kujutada ette elu Balti riikides 10, 25 või 100 aasta pärast ning püstitada Minecrafti keskkonda tulevikunägemus just sellisest maailmast, kus nad ise sooviksid kunagi elada. Ehitatud tulevikumaailmast saabki virtuaalne sünnipäevakink Eestile, Lätile ja Leedule! Võistlejad võtavad omavahel mõõtu kolmes vanusegrupis ning parimaid ehitusmeistreid ootavad auhinnad.

“Kuigi esmapilgul võib tunduda, et Minecraft on pelgalt mäng, siis tegelikult võib seda võtta kui virtuaalset liivakasti, kus inimesed saavad oma loovust kasutada kõikvõimalike ehitiste ja süsteemide loomiseks. KoodiTunni Minecrafti võistlus on väga tänuväärne, sest see annab võimaluse oma oskusi võrrelda ka teistega. Võistlushimu paneb inimesi uurima, kuidas mäng töötab ning see võib edasi kasvada huviks kogu IT-valdkonna vastu,” ütleb eelmisel aastal võistluselt Baltikumi üldvõidu koju toonud meeskonna Karl&Co liige Allan Rist.

Noored võtavad omavahel mõõtu kolmes vanusekategoorias ning võitjad kuulutatakse välja võistlusele järgneva töönädala jooksul.

Minecrafti ehitusvõistlus on osaks ülemaailmsest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code), mis innustab kõiki inimesi tunni jooksul koodi kirjutamist proovima. Et Eestis jätkuks ka tulevikus insenere ja programmeerijaid on sel aastal KoodiTunni tegemised pühendatud Eesti vabariigi 100. aastapäevale.

KoodiTunni tegemisi Eestis veavad ning Minecrafti võistlust korraldavad Vaata Maailma SA, Tagasi Kooli, Microsoft Eesti, ITL ja MTÜ Robootika.

Vaata ka videot eelmisel aastal Baltikumi üldvõidu saanud tööst.