Linnakoristaja roboti idee viis lapsed Heurekasse

NutiLabor korraldas tänavu NutiVõistluse, kus osalejad pidid valmistama kuni 1-minutilise video teemal “100 tulevikuametit”. Peapreemia võitis Konguta kooli võistkond tööga “Linnakarjane”, kelle idee oli robot, kes korjab linnast prügi ja hoiab selle korras.

Konguta kool Heureka külastus

Konguta kooli võistkond Heurekas

Preemiareis viis Konguta meeskonna Heureka teaduskeskusesse Helskinkis.

Töö valmistasid Mairo, Mikk, Anee -Lisett, Taile ja Otto Konguta koolist juhendaja Pille Granovski käe all. Hommikusele Soome laevale jõudmiseks pidid lapsed ärkama vara, sest Kongutast on Tallinnasse ligi 200 km. Pärast väikeseid viperusi nagu ühe sisse magamine ja teise dokumendi maha ununemine, mis õnneks meenus juba kodukohas võis reis ikkagi kenasti alata. Laevasõidul said lapsed praktiseerida ka oma inglise keele oskust sakslastega, kellele räägiti oma koolist ja oma reisist. Sakslased olevat olnud väga vaimustuses nii laste keeleoskusest kui nende koolist ja ägedast reisist. Laevasõit sõpradega oli meeleolukas ning sellele järgnes teaduskeskuse külastus, millest saab parima ülevaate pildigaleriist

Põnevaid tegevusi jätkus kogu päevaks ning sama päeva õhtul jõudsid kõik väsinuna kuid õnnelikuna ja super rahulolevana kenasti koju tagasi.

Vaata võiduvideot: https://www.nutilabor.ee/nutivoistlus2015/