Lasterikaste perede lapsed vaatasid IT tulevikku

Neljapäeval, 13. oktoobril oli Tallinna, Harjumaa ja Viljandi lasterikaste perede lastel ürituse Tulevik IT-ga raames võimalik võtta osa töötubadest, mida juhendasid oma ala asjatundjad. Ürituse oli laste kui meie IT-tuleviku jaoks ette valmistanud NutiLabor koostöös Microsoft Eestiga.

Lastel oli Tulevik IT-ga raames võimalik osa võtta mitmetest huvitavatest töötubadest, mille teemad ulatusid astronautikast ja kosmoseturismist õhuvahetuse ja ventilatsiooni eripäradeni. Lisaks uuriti üheskoos, kuidas teha mobiiliäppi ning kuidas töötavad 3D printerid. Samuti said osalejad kätt proovida LEGO robootikas ning viia läbi lihtsamaid keemiakatseid.

Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane sõnul on NutiLabori ürituste ning huviringide väärtus seotud praktilise kogemusega, mida need IT-seadmetega igapäevaselt kokku puutuvatele lastele annavad: “Kuigi noored on päevast päeva ümbritsetud ekraanidest, siis ennekõike kasutatakse nutiseadet pildistamiseks, sõpradega suhtlemiseks või muusika kuulamiseks. NutiLaborid annavad võimaluse näha, mis on ekraani taga, proovida ise koodi kirjutada ja seeläbi midagi uut luua.”

Tulevik IT-ga eesmärgiks oli tekitada laste ja noorte seas huvi infotehnoloogia vastu ning arendada osavõtjate IT-alaseid oskuseid. Ürituse käigus arutleti koos 6.–9. klassi lastega tuleviku üle ja uuriti, milleks on vajalikud IT-teadmised. Osalejatele tutvustati erinevaid IT-alaseid ameteid ning erialasid ja uuriti üheskoos, millised IT-oskused neile tulevikus kasuks tulevad. Lastega vahetasid mõtteid Kristel Rillo Haridus- ja Teadusministeeriumist ning Maarja Rannama Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidust. Oma tavapärasest tööpäevast käis kuulajatele rääkimas esindaja Skype’ist.

Kõiki osavõtjaid ja teised huvilised on kutsutud Tulevik IT-ga käigus tekkinud IT-alast huvi ning oskusi edasi arendama NutiLabori huviringidesse. Samuti koolitab sihtasutus Vaata Maailma koostöös MTÜ Robootikaga juhendajaid uutele IT-huviringidele, et lastel ja noortel oleks võimalik teadmiste kogumist jätkata.

Tulevik IT-ga korraldamist toetatakse Microsoft Youth Spark programmist, mis toetab arvutiteaduse propageerimist laste ja noorte seas.