Konkurss “Tark youtuber 2017”

Konkursi “Tark Youtuber 2017″ võitis Anna Latõševa. Palju õnne!! 

27. märtsist kuni 17. aprillini saab hoo sisse tempokas ja põnev vlogide konkurss “Tark youtuber 2017”. Konkursi eesmärk on pöörata Eesti noorte tähelepanu tehnoloogia arengule ja robootika võimalustele.

Võistlusel osalemiseks tuleb filmida kaheminutiline vlog ehk video oma tegemistest, mõtetest, hobidest või lihtsalt päeval tehtust, saata video või link videole 17. aprilliks 2017 aadressile gow@smartwork.ee ning registreerida end võistlusele SIIN (vt täpsemaid reeglid leiad altpoolt). Seejuures tuleb jälgida, et video vastaks interneti turvalisuse reeglitele (loe kindlasti altpoolt)*.  

“Tark youtuber 2017” vlogide teema on “Robot” – Tehnoloogilised võimalused arenevad üha kiiremini ning robotid meie igapäevaelus ei paistagi enam nii kauge tulevik. Juba praegu võib Tallinna tänavatel ringi kolades juhtuda kokku testsõitu tegeva Starship pakirobotiga. Filmis “Matrix” kujutatud inimeste ja masinate vahelisest konfliktist paistame olevat aga üsna kaugel. Noored youtuber’id kasutavad juba praegu innukalt ära moodsa tehnoloogia võimalusi ja nemad on selle tuleviku maailma elanikud, kus robotitel tõotab olla märksa suurem roll kui see on neil praegu.

Kuidas suhtub youtuber robotisse? Milliseid võimalusi robotid inimestele tulevikus pakuvad, mida neilt ära võtavad? Kas robotites tuleks pigem näha inimeste liitlasi või vaenlasi? Mis kasu võiks olla huvist robootika vastu?

Vaata inspiratsiooni saamiseks ka lehekülge robotex.ee

  1. Konkursil osalemiseks peab filmima vlogi teemal “Robot”.  
  2. Vlogi pikkus võib olla kuni 2 minutit.
  3. Võistlustööde esitamise viimane tähtaeg on 17. aprill 2017. 
  4. Filmitud video või link videole tuleb saata koos osaleja(te) nime(de)ga aadressile gow@smartwork.ee ja võistlustöö registreerida SIIN
  5. Kõik saadetud tööd vaadatakse üle ning laetakse üles Tark youtuber 2017 YouTube’i kanalisse, kus soovijad saavad filmitud vloge vaadata ja hinnata.
  6. Võidutööd kuulutatakse välja Targa Töö Ühingu Facebooki lehel!

Oodatud on osalejad kõikidest kooliastmetest üle Eesti alates algkoolist kuni kõrg- ning kutsekoolideni välja. 

Kõige targem youtuber saab ka toreda auhinna. Samuti kuulutame välja eriauhindu ning YouTube’is kogutud „meeldimiste“ alusel antakse välja ka publiku lemmiku auhind! 

Konkurss on osa rahvusvahelisest “Get Online Weekist 2017”, mis julgustab inimesi üle kogu Euroopa kasutama interneti ja tehnoloogia pakutavaid võimalusi enese hüvanguks. Konkurssi “Tark youtuber 2017” korraldavad Robotex, Eesti Targa Töö Ühing, Vaata Maailma SA ja Tallinna Keskraamatukogu.


*Vastutustundilku vlogimise reeglid:
• Videos võib kasutada ainult neid klippe või pilte, kus on peal inimesed, kes on sulle selleks loa andnud.
• Ole enda kohta infot jagades ettevaatlik! Lähtu põhimõttest: mida vähem, seda parem. Jälgi, et videos ei oleks liigselt informatsiooni näiteks sinu kodu asukoha kohta (aadress, telefoninumber, paroolid jne.)
• Ei ole lubatud teiste kiusamine internetis (solvamine, ahistamine, laimamine, paroolide varastamine, varikontode tegemine jmt).
• Kui esitad mingeid fakte, siis tea, et internetis esitatakse vahel fakte, mis ei ole tõesed. Kontrolli infot vähemalt kolmest erinevast usaldusväärsest allikast ja alles seejärel kasuta seda oma konkursitöös.
• Kui oled midagi loonud (video, teksti, luuletuse, laulu jmt) siis võid selle soovi korral internetis teistele kättesaadavaks teha. Teised peavad sinu tehtut austama ja seda kasutades viitama sulle kui autorile.
• Relvade ja sõjavarustuse presenteerimine vägivaldsel või vägivalda õhutaval moel ei ole lubatud.
• Sinu tööd ei tohi teisi inimesi solvata ega neile haiget teha.
• Kui kasutad kellegi teise tööd enda töö sees või alusena, siis pead viitama selle töö päritolule.