Järva-Jaani NutiLabori noored näitasid messil Teeviit omatehtud mobiiliäppe

Novembri lõpus näitasid Järva-Jaani NutiLabori noored haridusmessil Teeviit eakaaslastele omatehtud mobiilirakendusi.

„Paljud noored tulid ligi ja uurisid meie tehtud äppe. Tagasiside oli igati positiivne, et selliseid lahedaid asju teha saab“, kommenteeris messil osalemist Järva-Jaani NutiLabori juhendaja Kairi Ainjärv. „Meie jaoks oli oluline ka näidata, et IT abil saab suuri asju teha ka väikeses maakohas“, lisas Ainjärv.

jarva-jaani-teeviidal

Järva-Jaani NutiLabor.  Vasakult: õpetaja Kairi Ainjärv, Eva Maria Soodla, Dianne Aalde, Kaspar Kitsin, Martin Vaas ja Sken Selge.

Järva-Jaani Gümnaasiumi NutiLaborist olid kohal Eva Maria Soodla, Marten Vaas ja Sken Selge. NutiLabori vilistlastest olid Teeviidal IT-d propageerimias ka Dianne Aalde, kes nüüdseks õpib Paide Gümnaasiumis ja  Kaspar Kitsing, kes õpib Nõo Reaalgümnaasiumis.

Järva-Jaani NutiLaboris valmivad mobiilirakendused ehk mobiiliäpid juba teist aastat. 2012. a sügisest Järva-Jaani Gümnaasiumi juures tegutsev huviring koondab IT ja mobiilihuvilisi 6-12 klassi noori, kes soovivad laialdasemaid teadmisi-oskusi infotehnoloogiast kui nende eakaaslased. Koos luuakse rakendusi Windowsi operatsioonisüsteemiga telefonidele. Seni valminud rakendustest on kõige populaarsem olnud Euroopa Liidu mobiilirakendus, kus saab testida oma teadmisi Euroopa pealinnadest. Äpp on kõikidele Windows Phone’i operatsioonisüsteemiga telefonidele tasuta Marketplace’ist allalaetav.

NutiLaboreid korraldab Vaata Maailma SA koos toetajatega. Eriline tänu läheb ka Järva-Jaani Gümnaasiumile, kus huviringid toimuvad.

Sellel aastal tegutseb üle Eesti kokku 24 NutiLabori huviringi, kuhu on registreerunud 410 last. Lisaks mobiiliäppide loomisele tegeletakse ka programmeerimise, robootika ning 3D modelleerimisega.

Lisainfo:
Info mobiilirakenduste loomise ja Järva-Jaani NutiLabori tegemiste kohta aadressil: http://www.project.edu.ee/

Lisainfo NutiLabori projekti kohta aadressil:
https://www.nutilabor.ee

Euroopa Liidu mobiilirakenduse leiab Marketplace’ist otsingu märksõnadega: Nutilabor, Järva-Jaani, Artur Abroi, Euroopa Liit, pealinnad.