Elisas startis Robootika Ring: Elisast kasvavad välja väikesed insenerid

Koostöös Vaata Maailma sihtasutusega startis Elisas Robootika Ring, kus Elisa enda töötajate lapsed saavad lõbusal ja lihtsal viisil aimu programmeerimisest. Gümnasistidest robootika fännide Miku ja Mihkli juhendamisel ehitavad noored Robootika Ringis Lego klotsidest roboteid ning programmeerivad need arvutit kasutades liikuma.

Elisa IT juhi Toomas Polli sõnul on Elisa eesmärk on oma töötaja lastes äratada huvi nii tehnika kui programmeerimise vastu. „Ringis osaledes tekib lastel arusaam ja seos virtuaalse ja reaalse maailma vahel ning laiemalt arendab robotite ehitamine ja programmeerimine nii käelist tegevust, loogilist mõtlemist, meeskonnatööd kui väljendusoskust,“ rääkis Elisa IT juht ja viskas siinkohal õhku ka mõtte, et tänased ringis osalevad 8-14aasta vanused noored võivad olla tulevikus Elisa tipp-programmeerijad või IT-insenerid.

Robootika on Toomas Polli sõnul kaasahaarav meeskonnatöö, mis köidab ühtviisi nii poisse kui tüdrukuid. „Lastele meeldib meisterdada, midagi oma kätega valmis teha ja kui lõpptulemuseks suudetakse enda meisterdus ka liikuma panna, siis emotsioonid on ülevad,“ lausus Elisa IT-juht.

Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo märkis omalt poolt, et nende vaatevinklist on rõõm näha firmasid, kes soovivad töötajate lastele pakkuda võimalust osaleda sellistes IT-ringides nagu robootika seda on. „Huvitegevus ei pea toimuma  ainult koolide juures, iga sellise uue ringi loomine aitab kaasa meie suurele eesmärgile saada IT-huviringid niisama loomulikuks kui muusika-, tantsu ja spordiringid,“ tõi Kivilo välja.

Kõik robootikaks vajalikud vahendid annab ringis osalejatele Elisa koostöös Vaata Maailma SA-ga. Elisa robootika ringis tegutsevad noored Lego EV3 robotitega.

Elisa (www.elisa.ee ) on Põhjamaade juhtiv sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Elisa teenindab Põhjamaades ligikaudu kaht miljonit klienti. Eestis eelistatuim mobiilsideoperaator Elisa pakub oma klientidele laia valikut erinevaid mobiili- ja andmesideteenuseid. Vahendame läbi sidevõrkude inimestele elamusi ja parandame ettevõtete tootlikkust. Elisa keskendub eraklientidele ja ettevõtetele suunatud IKT- ja võrguteenuste arendamisele. Elisa ja juhtiv globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt pakuvad ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa Eesti AS käive oli 2014. aastal 95,2 miljonit eurot.

Lisateave:
Marika Raiski, Elisa
tel +372 5657 5777, marika.raiski@elisa.ee
www.elisa.ee