Eesti noored võitsid Brasiilia robootikafestivalil eriauhinna

voidumeeskondVahendame Haridus- ja teadusministeeriumi pressiteadet:

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi 13- ja 14-aastaste õpilaste võistkond EV 3 võitis Brasiilias Belo Horizontes peetud rahvusvahelisel robootikafestivalil robotidisaini karika.
 
„Robotid pidid võistlusväljakul lahendama erinevaid ülesandeid ja Eesti noorte robot paistis silma nutika tarkvaraga,“ ütles Eesti võistkonda saatnud Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi koolirobootika spetsialist Heilo Altin. „Eestlased ei võitnud küll peaauhinda, kuid nende tarkvara lahendus oli teistest keerukam ja seda hinnati võistlusel robotidisaini karikaga.“
 
Heilo Altini sõnul pälvis Eesti kolmeliikmeline võistkond kaasvõistlejate suure poolehoiu, sest oli teiste võistkondadega võrreldes väike. Ülejäänud võistkondade koosseisud ulatusid kümnekonna liikmeni ja eestlaste mitmekülgsus avaldas kõigile muljet.
 
Väljastpoolt Brasiiliat oli festivalile kutsutud rahvusvahelistel võistlustel silma paistnud võistkonnad, lisaks Eestile veel Austriast, USA-st, Tšiilist ja Kanadast, seega oli tegu väga kõrge tasemega mõõduvõtuga. Kokku osales 23 võistkonda ja see oli osa Brasiilia kutsemeistrivõistlusest – World Skills Brazil.
 
Võistkonna osalemist Brasiilia robootikafestivalil toetas Haridus- ja Teadusministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu. 
 
Lähem teave: Heilo Altin (võistkonna juhendaja, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi koolirobootika spetsialist) 372 518 7617;
www.gagev3.eu