Algab rahvusvaheline programmeerimisnädal

Täna algab rahvusvaheline programmeerimisnädal, millega innustatakse kõiki koodi kirjutamist proovima. Eestis käivad vabatahtlikud nädala jooksul KoodiTunni raames koolides lastele programmeerimist õpetamas. Minecrafti virtuaalkeskkonnas kutsutakse kõiki omavahel võistlema Euroopa vaatamisväärsuste ehitamises.

Koostöös Tagasi Kooli projektiga annavad vabatahtlikud koolides üle Eesti ligi 200 tundi, kus läbi arvutimängude antakse lastele esimene kokkupuude programmeerimisega. Samas on kogu nädala eesmärk ka näidata, et kunagi ei ole hilja koodikirjutamisega alustada. Selle tõestuseks korraldavad oma KoodiTunni näiteks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Stenbocki maja.

“KoodiTunnist saab tegelikult osa võtta igaüks, olenemata vanusest või eelnevast kokkupuutest arvuti ja programmeerimisega. Nii nagu lapsed õpivad läbi mängimise, aitavad ka täiskasvanutel arvutikeelt paremini mõista ja programmeerimise algteadmisi omandada spetsiaalsed mängud. Koodi kirjutamise nädal on hea võimalus näiteks koos lastega koos mängida ja ühiselt midagi uut õppida,” rääkis Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo. Eestikeelsed mängud, kus erinevate tegelaste juhtimiseks tuleb ekraanil liigutada ja omavahel kokku tõsta “koodiblokke” asuvad internetis www.code.org lehel.

Lisaks programmeerimise tutvustamisele toimub IT-sõpradest lastele ja noortele Minecrafti võistlus, kus virtuaalkeskkonnas ehitatakse üles erinevaid Euroopa vaatamisväärsusi. Minecrafti võistlus toimub KoodiTunni raames Eestis juba teist aastat.

“Digimaailmas ja e-riigis hakkama saamiseks on vaja arendada oskusi nagu kriitiline mõtlemine, info usaldusväärsuse hindamine või selle analüüsimine ülesannete lahendamiseks. Koodikirjutamine aitab neid oskusi arendada ning meie eesmärk on julgustada noori seda õppima,“ märkis Rain Laane, Microsofti Baltikumi juht. Minecraft on seejuures Laane kinnitusel sobiv mäng, mis annab võimaluse teha koodi õppimise suunas esimesed sammud ja oma kätega virtuaalmaailmas midagi valmis ehitada.

Üle maailma toimub 7.-13. detsembril enam kui 100 000 programmeerimise teemalise ürituse ja töötoa. Samuti korraldatakse spetsiaalseid üritusi tüdrukutele, et julgustada neid enam IT-valdkonnas kätt proovima ja murda stereotüüpi nagu oleks tegu vaid meeste erialaga. Eelmisel aastal võttis KoodiTunnist osa 100 miljonit õpilast 180-st riigist. Tegu on maailma suurima õppimise sündmusega.

KoodiTunni eestvedajad Eestis on Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti ja Tagasi Kooli.
Vaata videost, mida programmeerimismaailmas tuntud eestlased koodi kirjutamisest arvavad.

Lisainfo:
Rica Williams
Vaata Maailma SA
6027376
rica@vaatamaailma.ee

Kadri Kukk
Microsoft Eesti
53446904
a-kakukk@microsoft.com

www.facebook.com/kooditund
www.nutilabor.ee/kooditund